Koronavirüs (COVID-19) ile mücadelemiz devam ederken hepimiz önlem almaya çalışıyor ve yepyeni bir hayata adapte olmaya çalışıyoruz.

Virüsün yayılmasının önüne geçebilmek adına büyük bir çoğunluğumuzun alışkın olduğu ofis hayatı yerini evden çalışma düzenine bıraktı.

Bu şartlar altında yaşadığımız değişimlerin zor olabileceğini biliyoruz. Bu yüzden Paraşüt ailesi olarak, bu süreçte atabileceğiniz adımları ve iş hayatınızdaki verimliliğin en az miktarda etkilenmesi için yapabileceklerinizi, kendimizden de örnekler vererek sizinle paylaşmak istiyoruz. 

Peki neler yaptık?

 • Uzaktan çalışıyoruz:

  Bilgisaylarımızı topladık, bir gecede Paraşüt ofisini evlerimize taşıdık. 13 Mart’tan beri size evlerimizden hizmet veriyoruz. 
 • Toplantılarımızı dijital ortama taşıdık:

  Hem Paraşüt içerisindeki toplantılarımızı hem de bir süredir İstanbul’un dört bir yanında yer alan kullanıcılarımıza gerçekleştirdiğimiz müşteri ziyaretlerini dijital ortamda gerçekleştiriyoruz. 
 • Bilinçleniyor, önlem alıyor ve evde kalıyoruz:

  Kendimizi, sevdiklerimizi ve etrafımızdaki herkesi korumak için almamız gereken tüm önlemleri alıyor ve süreç boyunca birbirimizi bilinçlendiriyoruz. Paraşüt ailesi olarak evden çıkmıyor ve tüm kullanıcılarımızı da tedbir almaya davet ediyoruz.
 • Birbirimize destek oluyoruz:

  Ofisimizden uzakta olduğumuz günlerde yalnız hissetmemek adına buluşmalarımızı dijital dünyaya taşıdık. Birbirimize çalışma ortamlarımızdan fotoğraflar atıyor, bilgilendirici içerikler öneriyor ve çalışırken dinlemek için çalma listeleri oluşturuyoruz. Gün boyu moralimizi yüksek tutmaya ve bu süreci en az zararla atlatmaya çalışıyoruz. 

Uzaktan çalışan şirketler için tavsiyelerimiz:

Bir yazılım firması olarak, Paraşüt ekibinin dünyanın her yerinden en etkili şekilde çalışabileceğine inanıyoruz. Bu yüzden daha ilk günden bütün çalışma düzenimizi bulut tabanlı sistemler üzerine kurduk. Kendi tecrübemizden yola çıkarak uzaktan çalışma hayatınızı iyileştirebilecek önerilerimizi sizinle de paylaşmak istiyoruz.

 • Şirket içi iletişim için Slack: 

  Şirket içi iletişimin her durumda kesintisiz bir şekilde devam etmesi önemli. Bu yüzden birbirimize e-posta atmak yerine tüm iletişimimizi Slack üzerinden yönetiyoruz. Elbette tek gündem konumuz iş ve toplantılar olmuyor, birbirimizi motive ediyor, dilediğimizde görüntülü aramalarda buluşarak bu zor zamanlarda birbirimize destek oluyoruz.
 • Belgeleriniz için Google Drive ve diğer Google dökümanları:

  Takımların ihtiyacı olduğu anda bir belgeye ulaşması oldukça kritik. Biz bu yüzden dökümanlarımızı saklamak için Google Drive kullanıyoruz. Oluşturduğumuz belgeleri, ilgili klasörlere yerleştirip tüm takımımızın erişebilmesini sağlıyoruz. Bir belgeye birden fazla kişinin aynı anda bakıp yorum yapabilmesi, fikir çalışmaları ve düzenleme gereken durumlarda oldukça faydalı oluyor. 
 • Toplantılar için Google Hangouts veya Slack video call:

  Toplantılar olmazsa olmaz. Ekip arkadaşlarımızla aynı odada buluşamasak bile Google Hangouts veya Slack üzerinden görüntülü aramalar ile toplantılarımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bir süredir gerçekleştirdiğimiz müşteri ziyaretlerimizi de sağlık tedbirlerimiz kapsamında Google Hangouts’a taşıdık. Elbette kullanıcılarımızla karşılıklı sohbet etmenin keyfi bambaşka, sağlıklı günlerde tekrar sizinle buluşmayı diliyoruz.
 • Kullanıcılarımızla iletişim için Intercom ve diğer bulut tabanlı programlar:

  Ofiste olmasak bile tüm çağrı hatlarımızla kesintisiz bir şekilde size hizmet vermeye devam ediyoruz. Hem Ön Muhasebe Süreç Danışmanlarımız hem de Müşteri Hizmetleri Uzmanlarımız sizlere yardımcı olabilmek için Intercom ve diğer yardımcı bulut tabanlı programları kullanarak müşterilerimize kesintisiz hizmet vermeye devam ediyor. 

Finansal operasyonlarınız için Paraşüt hep yanınızda!

Paraşüt ekibi olarak ilk günden beri finansal operasyonunuzu dilediğiniz her yerden kolaylıkla yönetebilmeniz için çalışıyoruz. Siz ofise bağlı olmadan ön muhasebenizi kolayca yönetirken tüm ekibiniz ile uyumlu bir şekilde çalışın diye Paraşüt’ün tüm özellikleri hizmetinizde.

Paraşüt ile internet bağlantısı bulunan her cihazdan hesaplarınıza kolayca erişebilir, tüm takımınızın birlikte çalışabilmesi için Paraşüt’e sınırsız kullanıcı ekleyebilir, mobil uygulamamız ile finansal operasyonunuzu her yerden yönetebilirsiniz. Bunlara ek olarak e-dönüşüm hizmetlerimiz ile ofisinize bağlı olmadan e-fatura, e-arşiv fatura ve e-SMM kesip gönderebilir, e-ticaret entegrasyonlarımız ile pazaryerlerindeki dükkanlarınızı takip edebilirsiniz.

Uzaktan çalışan şirketlere önerilerimizi içeren oldukça kapsamlı bir rehber hazırladık. Şirketler için Uzaktan Çalışma Rehberini okumak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz. Dilerseniz Paraşüt Blog’a abone olarak yeni yazılarımızdan haberdar olabilirsiniz. 

Dayanışma, sabır ve anlayış ile atlatamayacağımız hiçbir zorluk yok! Biz, Paraşüt ekibi olarak, her zaman yanınızdayız ve yardıma hazırız. 

Hepimiz için sağlıklı günler diliyoruz.

 

Kaynak .: Paraşüt